پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۹۷۵
|
کد خبر: ۱۰۹۷
دکتر محمدتقی نظرپور گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که رغبت اعضای هیأت علمی به فعالیت های پژوهشی افزایش پیدا کند تا درآمد اختصاصی دانشگاه ها نیز افزایش یابد.
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۶ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۷

به گزارش بسنا، دکتر محمدتقی نظرپور که در آستانه فرارسیدن آغاز سال تحصیلی و برای بازدید از طرح های عمرانی دانشگاه مازندران به مازندران سفر کرده است، عصر امروز در شورای دانشگاه مازندران با بیان اینکه در برخی از دانشگاه های کشور تفکیکی صورت گرفته و بخشی از آنها به دانشگاه های صنعتی تبدیل شده است، اظهار داشت: این کار صدمات زیادی به دانشگاه می زند و ما به دنبال آن هستیم که دانشگاه هایی را که از یکدیگر جدا شده اند، زیر یک چتر قرار دهیم و اگر در این مسیر، اعضای هیات علمی، هم افزایی خوبی داشته باشند، بسیار مفید است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با تاکید بر اینکه رسالت دانشگاه این است که کسانی را که به دانشگاه وارد می شوند، با فضای متفاوت از گذشته رو به رو کند، افزود: دانشگاه های بزرگی همچون دانشگاه مازندران برای اینکه جایگاه خود را در میان دانشگاه های برتر و سطح یک به دست آورد، نیاز به تلاش همگانی توسط همه اقشاراین دانشگاه دارد

دکتر نظرپور در ادامه به موضوع نسبت اعضای هیأت علمی دانشگاه مازندران به جمعیت دانشجویی آن اشاره کرد و گفت: اگر متناسب با جمعیت دانشجویی، استاد جذب می کردیم بسیاری از این مشکلات پیش نمی آمد. با جمعیت دانشجویی که این دانشگاه دارد، تعداد اعضای هیئت علمی آن کم بوده و لازم است نسبت به بخش اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران نیز توجه کرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه پروژه های عمرانی و امکاناتی که دانشگاه ها به بخش های خارج از دانشگاه ارائه می دهند، بخشی از منابع مهم تامین درآمد دانشگاه است، افزود: نکته سوم، درآمد اختصاصی دانشگاه مازندران نسبت به درآمد عمومی آن است که این عدد اکنون چیزی حدود ۱۰ درصد می باشد که با دانشگاه های دیگر فاصله زیادی دارد و اگرفعالیت های پژوهشی اعضای هیات علمی افزایش یابد، طبق چشم انداز دانشگاه مازندران، این میزان به ۵۰ درصد نیز می رسد.

دکتر نظرپور به فقدان امکانات دانشگاه مازندران در شهربابلسر برای فروش و تکمیل پروژه های نیمه تمام اشاره و خاطرنشان کرد: ما متناسب با طرح جامع بلند مدت یا میان مدت دانشگاه مازندران باید کمک ها را به سمت و سویی ببریم که مشکلات را حل کند. بحث مدیریت سبز، پروژه خیرین، استخر و... نیز می توانند در این راستا بسیار کمک کنند.

وی افزود: به عنوان مثال بخش سلف سرویس دانشکده ها را می توان به بخش خصوصی سپرد. همچنین می توان بخشی از درآمدها را از طریق پروژه های عمرانی، دکل های مخابراتی موجود در دانشگاه و امکاناتی که دانشگاه ها به بخش های خارج از دانشگاه می دهد تامین کرد که این موارد سبب رفت و آمد مالی می شود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در پایان اظهار امیدواری کرد با تلاش و همت ریاست دانشگاه مازندران و سایر مسئولان و دانشگاهیان، نیازهای فوری این دانشگاه فراهم شود و در سال های آتی، همه تلاش مسئولان دانشگاه مازندران برای حل مشکلات فارغ التحصیلان دانشگاه باشد زیرا آنها نیز می توانند به دانشگاه های محل تحصیل خود در تمام زمینه ها کمک کنند.

دکتر نظر پور پس از نشست با هیئت رئیسه دانشگاه مازندران ازفعالیت های در دست اقدام این دانشگاه در زمینه پروژه های عمرانی بازدید کرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه