پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۰۷۲
|
کد خبر: ۱۱۳۴
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

فاز اول ساماندهی آموزش عالی با دوره دکتری آغاز شد

معاون آموزشی وزارت علوم از ساماندهی دوره‌های تحصیلی خبر داد و گفت: فاز اول این ساماندهی از دوره دکتری شروع شده است.
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۷به گزارش بسنا و به نقل از مهر، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر با اشاره به ساماندهی دوره‌های تحصیلی گفت: ساماندهی دوره‌های تحصیلی آغاز و پیش نویس آن نیز تهیه شده است.

وی ادامه داد: فاز اول این ساماندهی از دوره دکتری آغاز شده و ما امیدواریم فرایند تصویب آن تا پایان مهر ماه نهایی شده و بتوانیم آن را ابلاغ کنیم.

معاون آموزشی وزارت علوم یادآورشد: حدود ۱۰۰ هزار دانشجوی دکتری در کشور حضور دارند که دانشگاه ها ظرفیت بکارگیری این تعداد دانشجو را به عنوان عضو هیات علمی ندارند بنابراین باید به اشتغال این دانشجویان توجه شود.

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد: ظرفیت هیات علمی در دانشگاه ها در سال حدود ۴ هزار نفر است. این در حالی است که ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در سال ۲۴ هزار نفر بوده و سالانه حدود ۲۰ هزار دانشجوی دکتری فارغ التحصیل می شود.

گفتنی است، پیش از این شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم از کاهش ظرفیت های دوره دکتری دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد و مجموع ظرفیت دوره دکتری خبر داده بود.

وی عنوان کرده بود: اگر دوره های دکتری هدفمند شوند به طور طبیعی ظرفیت ها کاهش می یابد نه اینکه ما بخواهیم ظرفیت ها را کم کنیم.ما باید تلاش کنیم آموزش در مقطع دکتری هدفمند شده و در راستای آن ظرفیت ها نیز معنی دارتر می شود.

معاونت آموزشی وزارت علوم در اوایل سال جاری نیز، در راستای توقف رشد بی رویه دوره دکتری، در سال ۹۷ ایجاد دوره‌های جدید دکتری را ممنوع کرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست