پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۹۶۴
|
کد خبر: ۱۲۱۹
ناصر نیکبخت گفت: همدان آبان ماه امسال اجلاس جهانی گردشگری را برگزار خواهد کرد.
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۸ - ۱۲ مهر ۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار بسنا، محمدناصر نیکبخت در همایش بین المللی نخبگان و سفیران فرهنگی، عنوان کرد: همدان از گذشته تا امروز مرکز علم و فرهنگ بوده است و ۱۸۰۰ اثر تاریخی در کنار مشاهیر و بزرگان همدان امروز یک افتخار برای ایران اسلامی است.

وی افزود: شما در شهری هستید که پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین است و در استانی حضور دارید که پایتخت گردشگری کشورهای آسیا در سال ۲۰۱۸ شده که اجلاس آن را شهریورماه برگزار کردیم.

استاندار همدان با بیان اینکه بوعلی سینا که افتخار جهان اسلام و تمام بشریت است متعلق به این سرزمین است، گفت: عنوان پایتخت گردشگری آسیا برای همدان نشانه جایگاه والای آن است و انتظار داریم بااین همایش ها ارتباطات بیشتر و ایران اسلامی و همدان به جهان معرفی شود.

نیکبخت بابیان اینکه این برنامه و همایش فرهنگی در ادامه برنامه های همدان ۲۰۱۸ برگزار شده است و این رویداد ادامه دارد، افزود: همدان آبان ماه میزبان اجلاس جهانی گردشگری است که این میزبانی نشان از تاریخ بلند همدان دارد.

وی بابیان اینکه در رابطه با معرفی بزرگان، مفاخر، مشاهیر بر اساس اسناد باید ساعت ها وقت گذاشت کمااینکه دایره المعارف ۱۶ جلدی مشاهیر استان همدان در دست تدوین است، گفت: از زمانی که مدنیت در دنیا شروع شد تاریخ همدان نیز آغاز شد و اولین مدنیت متعلق به همدان است و ۱۸۰۰ اثر تاریخی گواه این مدعاست.

وی ادامه داد: همدان در تمام ادوار تاریخی ابنیه و آثار دارد و مشاهیر و بزرگانی را پرورش داده که تاثیرات بسیاری در زمان حیات و پس از آن در جهان گذاشته اند.

استاندار همدان گفت: امیدوارم حضور با برکت شما در راستای تقویت فرهنگی بین ایران و همدان و کشورهای شما باشد و در رابطه تبادل فرهنگی اقداماتی صورت گیرد.

نیکبخت بابیان اینکه همدان سرزمین بی نظیری است و آثار بسیار و طبیعت بی نظیری دارد و غار علیصدر، سراب های نهاوند گواه ان است، گفت: آب و هوای همدان در کشور کم نظیر است.

وی بابیان اینکه همدان با ۹ استان همجوار بیشتر از ۳ ساعت فاصله ندارد و همدان ۵۰۰ سال پایتخت ایران بوده است، ادامه داد: استان همدان به لحاظ کشاورزی در دنیا معروف است.

وی تاکید کرد: امیدواریم این همایش ها در راستای معرفی ظرفیت های همدان در حوزه های مختلف باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
استانی