پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۴۱۲
|
کد خبر: ۳۱۶۳
رحمانی در شب شهادت امام حسن عسگری گفت: اگر ما مسلمان خوبی باشیم اطرافیان و حتی ادیان دیگر هم به اسلام علاقه‌مند می‌شوند.
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۳ - ۱۴ آبان ۱۳۹۸

به گزارش خبرنگار بسنا، حجت‌السلام والمسلمین رحمانی در مراسم عزاداری شهادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت که در مسجد بزرگ دانشگاه بوعلی‌سینا برگزار شد، مطرح کرد: شیعه بودن جایگاه رفیعی است که هر کسی نمی‌تواند ادعای آن را داشته باشد.

وی با اشاره به روایتی از امام حسن عسگری ادامه داد: هر روز که کار خیری انجام دادید، خرسند باشید؛ اما زمانی مستحق آن خواهید بود که عمل خود را با منت‌گذاشتن، اذیت و ادعا کردن ضایع نکنید.

رحمانی اظهار داشت: مطابق نظر امام حسن عسکری بین شیعه و محب بودن تفاوت است، کسی که از آثار اهل بیت تبعیت کند و آنان را محور زندگی خود قرار دهد و برادر دینی را بر خود مقدم بدارد حتی اگر خودش محتاج باشد، کسی که تنها در کارهای حلال ظاهر شود و موجب ترویج مکتب اهل ائمه باشد.

وی در نهایت گفت: اگر ما مسلمان خوبی باشیم، اطرافیان و حتی ادیان دیگر هم به اسلام علاقه‌مند می‌شوند.

خبرنگار: حوائجی
عکس: شاه‌مرادی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و هنر

برگزاری حضوری کلاس‌های عملی به تاخیر افتاد/ دفاع از رساله یا پایان‌نامه تا پایان آبان ۱۳۹۹ در قالب نیمسال ۹۸۲ امکان‌پذیر است/ امکان شرکت مشروط در امتحان جامع فراهم شد/ ۲۹شهریور؛ شروع نیمسال ۹۹۱/ دانشجویان دانشگاه بوعلی‌سینا برای ترم تابستانی چه کنند؟!/ تکلیف امتحانات برگزارنشده ترم ۹۸۲ چیست؟!  (۳ نظر)