پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۲۳۵
|
کد خبر: ۳۷۲۴
به مناسبت هفته هنر انقلاب کارگاه مجازی «اصول تاریخ شفاهی» برگزار خواهد شد.
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۱ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۹
کارگاه مجازی

به گزارش بسنا و به نقل از حوزه هنری استان همدان، کارگاه مجازی «اصول تاریخ شفاهی» با تدریس محمد قاسمی‌پور مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌های حوزه هنری کشور به مناسبت هفته هنر انقلاب، در تاریخ ۲۸ فروردین ماه امسال به همت حوزه هنری استان همدان برگزار خواهد شد.

حامد زمان میرآبادی، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان همدان با اعلام این خبر گفت: از آنجایی که شیوع ویروس «کووید-۱۹» موجب اخلال در برنامه‌های آموزشی تاریخ شفاهی این دفتر شده است، کارگاه اصول تاریخ شفاهی را به شکل مجازی و با وسعت استانی برگزار خواهیم کرد.

حامد زمان میرآبادی هدف برگزاری این کارگاه را معرفی اصولی تاریخ شفاهی، کشف استعداد‌ها و ارتقای سطح دانش فعالان این عرصه دانست و تصریح کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی دیگری همچون مصاحبه، پیاده سازی، تدوین، برگزاری جلسات نقد کتاب نیز در دستور کار دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری همدان قرار دارد.

وی تاریخ شفاهی را ابزاری برای دستیابی به تحولات تاریخی، فرهنگی، اجتماعی در مقاطع مختلف تاریخ اعلام کرد و افزود: مصاحبه نبض کار و قلب تاریخ شفاهی است و تربیت مصاحبه‌گران جوانِ پرسشگرِ متخصص، می‌تواند عاملی کلیدی در جهت رشد، تقویت و ارتقای سطح تاریخ شفاهی استان باشد.

مسئول دفتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری استان همدان وضعیت تاریخ شفاهی در استان را مطلوب و رو به رشد ارزیابی کرد و گفت: استان همدان دارای نویسندگان توانمند و برتر کشوری در عرصه تاریخ شفاهی است و حوزه هنری استان همدان با بهره گیری از این ظرفیت مناسب کتاب‌های قابل توجهی، چون «حدیث حاضر غایب»، «ملازم اول؛ غواص»، «دوماشال» و «هما» را در سال ۱۳۹۸ تولید کرده است.

گفتنی است کارگاه مجازی «اصول تاریخ شفاهی» به شکل رایگان برگزار می‌شود و علاقمندان برای شرکت در این دوره می‌توانند نام و نام خانوادگی خود را به شماره ۰۹۱۸۷۵۰۰۸۹۲ ارسال نمایند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و هنر