پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۲۱۸
|
کد خبر: ۴۱۳۳
به همت اعضای هیات علمی دانشگاه‌های بوعلی‌سینا و شهید بهشتی؛

کتاب راهنمای مطالعه میکروسکوپی مقاطع نازک منتشر شد

کتاب «راهنمای مطالعه میکروسکوپی مقاطع نازک» از سوی مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان البرز وارد بازار نشر شد.
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۱۸ تير ۱۳۹۹

به گزارش بسنا، «راهنمای مطالعه میکروسکوپی مقاطع نازک» با تألیف مایکل ریث، پیتر راس و یورگن رینهارت و ترجمه ی دکتر محمدحسین آدابی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، مهندس محسن لیاقت دانشجوی دکتری دانشگاه شهید بهشتی و دکتر یداله عظام پناه عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینا از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.

در پیشگفتار کتاب «راهنمای مطالعه میکروسکوپی مقاطع نازک» آمده است؛ «کتاب پیش رو تلاشی در جهت ارائه دستورالعملی مشخص و مدون برای استفاده از میکروسکوپ در زمین شناسی است. در واقع با استفاده صحیح از این ابزار می توان نتایج دقیقی در شاخه های مختلف علوم زمین همچون رسوب شناسی، فسیل شناسی، زمین شناسی اقتصادی و پترولوژی بدست آورد. این کتاب در قالب چهار فصل شامل: میکروسکوپ پتروگرافی، اندازه گیری ها، ویژگی های ریخت شناسی و خصوصیات نوری ارائه شده است که بر اساس ترجمه کتاب Guid to section microscopy  نوشته مایکل رایث، پیتر راس و یورگن رینهارت در سال ۲۰۱۲ توسط انتشارات سازمان زمین شناسی آمریکا می باشد و به طور وسیعی در جهان مورد استفاده قرار می گیرد.»

مترجمین امیدوارند این نوشته توسط دانشجویان و نیز محققین و شرکت ملی نفت، کارشناسان سازمان زمین شناسی و نیز سایر علوم مرتبط با علم سنگ شناسی مورد استفاده قرار گیرد.

کتاب «راهنمای مطالعه میکروسکوپی مقاطع نازک» در ۲۱۰ صفحه و با قیمت ۴۰ هزار تومان از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز به چاپ رسیده است و علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند با شماره تلفن ۳۴۵۰۵۱۵۱-۰۲۶ و ۷۷۵۰۳۸۲۴-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
علم و فناوری