پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۲۶۶۵
|
کد خبر: ۴۳۱۹
وزیر علوم در حاشیه بازدید از حوزه کنکور در مصلی خبر داد:

ثبت‌نام ترم آینده دانشجویان "مجازی" شد/ شروع نیمسال جدید از ۱۵ شهریور قطعی است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه ثبت نام دانشجویان دانشگاه ها برای ترم جدید به صورت "مجازی " انجام می شود گفت: آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها از ۱۵ شهریور ماه قطعی است و دانشجویان جدید الورود نیز از اوایل آبان می توانند در دانشگاه محل پذیرش خود ثبت نام کنند.
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش بسنا و به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی صبح امروز در حاشیه بازدید از حوزه برگزاری کنکور در مصلای تهران در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه آزمون امروز داوطلبان گروه علوم تجربی در حوزه های امتحانی از جمله مصلای تهران در شرایط خوبی برگزار می شود، گفت: خوشبختانه شرایط برگزاری آزمون در حوزه های آمتحانی به گونه ای است که پروتکل های بهداشتی به خوبی اجرایی می شوند و فاصله گذاری تعریف شده در دستورالعمل به خوبی اجرا می شود ضمن اینکه حوزه های برگزاری امتحانی فضای مناسبی دارند.

وی در ادامه تصریح کرد: من از حوزه های دیگر آزمون سراسری نیز بازدید داشته ام. خوشبختانه نتیجه تلاش همکاران ما برای برگزاری بهتر آزمون با اجرای پروتکل های بهداشتی مثمر ثمر بود و حداقل فاصله ۱.۸۰ سانتیمتری صندلی ها را رعایت کرده اند و امروز نیز شاهد برگزاری بزرگترین آزمون گروه آزمایشی یعنی رشته های علوم تجربی هستیم و ان شاءالله این هماهنگی هایی که در سطح ملی برای برگزاری آزمون اتفاق افتاده است به عنوان یک نمونه کار جهادی باقی خواهد ماند.

وزیر علوم تاکید کرد: هدف اصلی همه دست اندرکارانی که برای برگزاری آزمون سراسری امسال کمک کرده اند ایجاد آسایش فکری خانواده ها و آرامش خاطر داوطلبان است تا بتوانیم یکی از برنامه های مهم سالیانه را به خوبی اجرایی کنیم و داوطلبان بتوانند در سال تحصیلی جدید وارد دانشگاه ها شوند.

دکتر غلامی ادامه داد: همان گونه که سازمان سنجش نیز اعلام کرده، نتایج نهایی آزمون سراسری اواخر مهر اعلام خواهد شد و دانشگاه ها ثبت نام خود را همانند سال های قبل انجام خواهند داد. طبیعتا امسال ثبت نام دانشگاه ها به صورت "مجازی" خواهد بود و تلاش دانشگاه ها این است که بتوانند در نیمسال جدید شرایطی را فراهم کنند تا چند هفته ای پذیرفته شدگان جدید در محیط دانشگاه باشند.

وی تاکید کرد: تلاش ما این است که داوطلبین جدید الورود هر چه زودتر یعنی از اوایل آبانماه جاری کلاس های آموزشی خود را شروع کنند و توصیه کردیم دانشگاه ها از دانشجویان خود در نیمسال اول ثبت نام به عمل آورند و این موضوع را خود مدیریت کنند به این ترتیب که یا به تعداد کمتری واحد ارائه کنند یا اینکه با طولانی کردن نیمسال بتوانند برنامه آموزشی خود را پیش ببرند.

وزیر علوم تاکید کرد: همه ما دعا می کنیم که شرایط شیوع کرونا و روند کنترل آن بهبود پیدا کند و بتوانیم همه دانشجویان را در محیط دانشگاه مجددا ببینیم اما شروع ترم دانشگاه ها از ۱۵ شهریور قطعی است. چون آموزش دانشگاه ها به شکل مجازی است و ما تجربه نیمسال قبل را نیز داریم عملا کلاس های خود را از همان ۱۵ شهریور آغاز خواهیم کرد.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست