پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۴۰۶
|
کد خبر: ۴۴۸
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی خبر داد:

اولین همایش بین‌المللی «دین، فرهنگ و فناوری» برگزار می‌شود

دکتر حمیدرضا آیت اللهی گفت: همایش بین‌المللی دین، فرهنگ و فناوری ۴ و ۵ اردیبهشت در دانشگاه صنعتی شریف و ۶ اردیبهشت در مرکز همایش‌های غدیر شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۳ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷

به گزارش بسنا و به نقل از خبرگزاری دانشجو، دکتر حمیدرضا آیت‌اللهی، عضو هیات علمی علامه طباطبائی و دبیر علمی این همایش، افزود: اولین همایش بین‌المللی دین، فرهنگ و فناوری ۴ و ۵ اردیبهشت در دانشگاه صنعتی شریف و ۶ اردیبهشت در مرکز همایش‌های غدیر شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

وی افزود: با تعامل و همفکری با مراکز علمی و پژوهشی ۱۲ محور و ۱۸ چالش در حوزه روابط و مناسبات دین، فرهنگ و فناوری احصا شد و فراخوان مقاله با همکاری دانشگاه باقرالعلوم (ع)، شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه صنعتی شریف به عنوان برگزارکنندگان این همایش صورت گرفت.

آیت‌اللهی افزود: تاکنون حدود ۴۰ نشست در زمینه محور‌های همایش و به منظور هماهنگی میان دستگاه‌ها برگزار شده است که در این جلسات بخش‌های مختلف بر اساس محور‌های مختلف همایش تدوین شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: در مجموع ۳۱۰ مقاله فارسی و ۲۰ مقاله انگلیسی دریافت شده که از میان مقالات فارسی ۱۶۳ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است.

وی گفت: در آخرین نشست نشست شورای سیاست‌گذاری همایش که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، قرار شد حدود ۱۰۰ مقاله برای سخنرانی در بخش‌های مختلف آماده شود و مابقی مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر در همایش ارائه شود.

دبیر اولین همایش بین‌المللی «دین، فرهنگ و فناوری» تصریح کرد: همچنین قرار شد تا پس از همایش رایزنی‌های لازم جهت ایجاد دبیرخانه دائمی کنفرانس صورت گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه