پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۵۳۳
|
کد خبر: ۴۷۴۸
به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

«عصر شعر بهاران» با حضور شاعران برجسته همدانی برگزار می‌گردد

به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی « عصر شعر بهاران» با حضور شاعران برجسته همدانی برگزار می‌گردد و با مشارکت کانون اسلامی خواهران همدان برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش خبرنگار بسنا، مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان همدان گفت: «عصر شعر بهاران» با موضوعات انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت و با حضور اساتید عرصه ادب و هنر استان چون میرهاشم میری، علی اصغر حمدیه، سیاوش دیهیمی، سید مهدی موسوی فاخر برگزار خواهد شد.

مریم زندی با بیان اینکه این محفل ادبی با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در کانون اسلامی خواهران واقع در خیابان مهدیه، کوچه شهید موسوی برگزار می‌شود، افزود: در این برنامه شاعران جوان استان همدان اشعار خود را قرائت خواهند کرد.

وی به نقش فرهنگ و ادب در انتقال مفاهیم ارزشی و تاریخ انقلاب اسلامی به نسل‌های آتی اشاره کرد و اظهار داشت: با شعر، رمان و داستان می‌توان مفاهیم عمیق تاریخی را به شیوه اثر بخش یبان کرد و حتی ارزش‌های تاریخ انقلاب اسلامی را با ادبیات به خارج از مرزها و برای جوانان جهان صادرکرد.

زندی، ادبیات را زبان گویای هر ملت دانست و بیان کرد: ادبیات بهترین ابزار برای رساندن پیام ملت آزاده ایران به دولت های دیگر و نسل های آینده است که باید محور و مورد توجه قرار گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ و هنر