پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۶۳۸
|
کد خبر: ۵۱۰۲
انجمن فیزیک ایران با همکاری دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان کنفرانس سالانه فیزیک ایران را، روزهای اول تا چهارم شهریورماه سال جاری به صورت برخط برگزار می‌کند.
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، دبیر اجرایی این رویداد ملی با اعلام این خبر‌گفت: هدف از برگزاری کنفرانس سالانه فیزیک ایران، ایجاد فضای مناسب جهت ارائه دستاوردهای پژوهشی فیزیک‌دانان کشور در یک سال اخیر و آشنایی با مباحث روز دنیا در زمینه‌های مختلف علم فیزیک است.

دکتر آذر تفریحی افزود: در این کنفرانس، سخنرانی‌های عمومی و تخصصی در حوزه‌های مختلف از جمله فیزیک ذرات بنیادی‌ و میدان‌ها، فیزیک‌ هسته‌ای، فیزیک‌ اتمی‌ و مولکولی‌، ‌الکترومغناطیس، اپتیک، آکوستیک، انتقال گرما، مکانیک‌کلاسیک و دینامیک‌ شاره‌ها، فیزیک گازها، پلاسماها وتخلیه‌های الکتریکی، ماده‌ چگال‌، فیزیک‌ میان‌رشته‌ای و حوزه‌هایی‌ از‌ علم‌ و فنّاوری‌ که با آن مرتبطاند و همچنین نجوم‌ و اخترفیزیک ارائه می‌شود.

استادیار دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان، تأکید کرد: محققان و پژوهشگران کشور، می‌توانند تا ۱۵ اردیبهشتماه مقالات خود را از طریق سامانه انجمن فیزیک ایران ارسال نمایند. همچنین، مجموعه‌ای از دستاوردهای پژوهشی در این کنفرانس به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

گفتنی است بنا بر اعلام دبیرخانه این رویداد علمی، ثبت نام درکنفرانس سالانه فیزیک ایران جهت بهره مندی از سمینارها و سخنرانی‌های جانبی، تا ۳۱ تیرماه با مراجعه به وبگاه این کنفرانس به نشانی https://www.psi.ir/farsi.asp?page=physics1400 امکان‌پذیر است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه