پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۳۷۰
|
کد خبر: ۵۲۲۴
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: می‌خواهیم در واکسیناسیون قدمی فراتر برویم و به دنبال بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها هستیم.
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - ۲۴ تير ۱۴۰۰
به گزارش بسنا و به نقل از ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره روند واکسیناسیون در کشور، اظهار کرد: با توجه به هدف‌گذاری‌هایی که برای افراد بالای ۶۰ سال شده بود و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای داشتند و کسب و کار‌هایی که با مردم ارتباط دارند واکسیناسیون را ادامه داده‌ایم. می‌خواهیم قدمی فراتر برویم و به دنبال بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، هستیم.

وی ادامه داد: ما نیازمند این هستیم که سرعت بیشتری به خرج دهیم. طبق برنامه ریزی قبلی به سرعت واکسن‌هایی که خریدیم می‌آیند. فردا محموله‌ای دیگری می‌رسد. نزدیک سه میلیون آستارازنکا از ژاپن می‌آید. هفته‌ای یک و نیم میلیون دز از کشوری دیگری می‌آید. واکسن‌های داخلیمان خیلی خوب کارشان پیش می‌رود. با این چارچوب اگر اتفاقی مثل سه هفته قبل نیافتد می‌توانیم با همان برنامه ریزی کارمان ادامه دهیم.

واعظی گفت: آنچیزی که برای این دولت و همگان مهم است این است که ما به نحو احسن مذاکرات را دنبال کنیم تا هم تحریم‌ها برداشته شود و هم به حقوق ملت دست بیابیم. مذاکرات این ۶ دور بسیار خوب بوده است به نظر من روی همه مسائل و موضوعات تحریم‌ها توافق شده است. البته این توافق‌ها زمانی عملی می‌شوند که هر دو طرف به اهداف و خواسته‌هایشان برسند؛ یا همه این‌ها با هم انجام می‌شوند یا هیچ کدامشان نمی‌شود.

وی ادامه داد: یکی دو مورد مانده که با توجه به اینکه آخر دوره ما است به نظر می‌رسد در ابتدای دولت آقای رئیسی محقق می‌شود. برای دولت ما مهم است که تحریم‌ها برداشته شود تا پول‌ها برسد و صادرات نفت انجام شود؛ موهباتش به دولت سیزدهم می‌رسد.

رئیس دفتر روحانی گفت: ما هم به عنوان دولت دوازدهم از امروز تا روز آخر علاقه‌مند هستیم تلاشمان را بکنیم آن‌چیزی که دولت بعد برای برداشتن تحریم‌ها یا مذاکرات وین نیاز دارد را در اختیارش قرار دهیم و در آن راستا کمک کنیم و وقتی دوره تمام شد در صورت نیاز افرادی که سر کار بودند تجربیاتشان را در اخیار مسئولین قرار دهند.

وی با بیان اینکه "دولت سیزدهم را ادامه دولت دوازدهم می‌دانیم" گفت: فکر نمی‌کنیم دولت دیگری آمده است. ما در ارتباط با انتقال اطلاعات و گزارش به دولت بعدی هر آنچه که برای دولت خود می‌خواستیم را برای دولت سیزدهم انجام دادیم. کشور ما باید بلوغ خود را نشان دهد باید با تمام وجود تلاش کنیم دولت بعدی موفق باشد.

واعظی در پاسخ به خبرنگاری که به اظهارات اخیر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اشاره کرده بود، گفت: آقای بورل هم مثل هر سیاستمدار دیگری وقتی اظهار نظر می‌کند، مقدرای اش مصرف سیاسیت داخلی دارد و مقداری‌اش به سیاست خارجی باز می‌گردد؛ ما هم این طور هستیم. مواضعی از ایشان قابل قبول است که با عمل و مکاتباتشان نشان می‌دهند. تلاششان بر این بوده همکاری ایران و اتحادیه اروپا را بهتر کنند. طبیعی است بین راهبرد‌ها و مواضع ما با کشور‌های دیگر حتی کشور‌های دوست اشتراک و اختلاف نظر وجود دارد. روی اختلاف نظر‌ها بررسی می‌کنیم و بر اشتراکات تاکید می‌نماییم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشگاه