پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۳۴۶
|
کد خبر: ۵۴۳۷
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد:

دانشجویان دانشگاه‌های استان به ترتیب اولویت به مراکز واکسیناسیون معرفی می‌شوند

دکتر سیده زهرا اصغری گفت: کلیه دانشجویان استان همدان به تدریج تا بهمن ماه سال جاری واکسینه خواهند شد.
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰

به گزارش بسنا و به نقل از آوای هگمتان، چندی پیش معاون آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص واکسیناسیون دانشجویان گفته بود که هر دانشگاه در هر استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان، طبق امکانات و تسهیلات موجود در استان خودشان و نسبت به تعداد اعضای هیأت علمی، امکانات دسترسی و نظایر آن برای واکسیناسیون برنامه ریزی و اقدام کرده اند.

وی اضافه کرده بود که وزارت بهداشت روز خاصی را برای شروع واکسیناسیون اعلام نکرده است، بلکه متعهد شده واکسیناسیون دانشجویان در شهریورماه آغاز شود خبرنگار آوای هگمتان نظر معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان را در خصوص نحوه‌ی واکسیناسیون دانشجویان استان جویا شد.

دکتر سیده زهرا اصغری با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد دانشجویان بالینی دانشگاه علوم پزشکی واکسینه شده اند، افزود: از کل دانشجویان بیش از ۶۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی واکسینه شده اند.

وی با اعلام اینکه دانشجویان علوم پزشکی براساس اولویت حضور در بخش کرونا واکسینه شدند، اضافه کرد: انترن، دانشجویان پرستاری و پیراپزشکی با توجه به واحد‌های عملی واکسینه شدند.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه دانشجویان بهداشت و توانبخشی به تدریج درحال واکسینه شدن هستند، افزود: سایر دانشجویان به محض بازگشایی دانشگاه و برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری واکسینه خواهند شد.

وی ادامه داد: اولویت واکسیناسیون دانشجویان بسته به برنامه دانشگاه و وزارت علوم که حضوری باشد یا خیر انجام خواهد شد.

اصغری با اعلام اینکه از مهرماه واکسن بیشتری در چرخه واکسیناسیون قرار خواهد گرفت، افزود: در حال حاضر محدودیت واکسن وجود دارد و دانشجویان بنا بر الزام به حضور در دانشگاه واکسینه می‌شوند

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه کلیه‌ی دانشجویان به تدریج تا بهمن ماه سالجاری واکسینه خواهند شد، ادامه داد: دانشگاه‌ها به ترتیب اولویت به مراکزواکسیناسیون معرفی می‌شوند.

اصغری افزود: واکسیناسیون دانشجویان به دلیل محدودیت واکسن در شش ماه اول سال امکان پذیرنشد، اما درنیمه‌ی دوم سال واکسن بیشتری وارد شده و تمامی دانشجویان واکسینه خواهند شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
استانی