پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۶۲۱۴
|
کد خبر: ۵۴۹۸
سرپرست سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه امکان آموزش حضوری برای دانشجویان همه مقاطع تحصیلی فراهم نیست، گفت: اولویت ارائه خدمات خوابگاهی و تغذیه با دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در مرحله دفاع پایان نامه است.
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴ - ۰۱ مهر ۱۴۰۰
به گزارش بسنا، دکتر غلامرضا غفاری در شصت و هشتمین اجلاس سراسری معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها که به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت‌های بخش دانشجویی در همه ایام سال و شبانه روزی است و بیشترین ارتباط را با تجربه زیسته دانشجویان در دانشگاه دارد و حتی در ایام کرونا مراکز بهداشت و مشاوره به عنوان زیر مجموعه معاونت‌های دانشجویی فعالیت دائمی در طول سال داشتند.

وی با اشاره به اینکه در نیم سال اول سال جاری به علت شیوع بیماری کرونا امکان آموزش حضوری برای دانشجویان همه مقاطع تحصیلی فراهم نیست، گفت: اولویت ارائه خدمات خوابگاهی و تغذیه با دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در مرحله دفاع پایان نامه است.

سرپرست سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: بازگشایی عمومی دانشگاه‌ها منوط به واکسیناسیون بخش زیادی از عموم مردم جامعه و دانشجویان است گفت: تغییرات پی در پی و جهش‌های کرونا امکان برنامه ریزی قطعی را گرفته است، ولی در حال حاضر آموزش مجازی و بازگشایی تدریجی و گام به گام در دستور کار وزارت علوم است.

دکتر غفاری گفت: حتی بازگشایی تدریجی و فعالیت رستوران‌ها و خوابگاه‌ها با حداقل ظرفیت هم به هزینه‌های زیادی نیازمند است، زیرا بخشی از هزینه‌ها کلی است و با کم شدن تعداد دانشجو، هزینه‌ها به همان نسبت کم نمی‌شود.

وی با تاکید بر هزینه کرد اعتبارات حوزه دانشجویی در این بخش گفت: سازمان هدفمندی یارانه‌ها از محل اعتبارت تعیین شده در قانون بودجه، اعتباری را به بخش دانشجویی پرداخت کرده است که ضرورت دارد دانشگاه‌ها این بودجه را صرفا در محل هزینه‌های دانشجویی مصرف کنند.

سرپرست سازمان امور دانشجویان اظهار کرد: از سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه انتظار می‌رود اعتباری را که از محل قانون هدفمندی به وزارت علوم اختصاص می‌دهند متناسب با تعداد دانشجویان تحت پوشش وزارت علوم باشد.

دکتر سید فردین تقی زاده سرپرست معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع سازمان امور دانشجویان نیز در این اجلاس طی سخنانی با اشاره به اینکه علاوه بر بودجه اختصاصی دانشگاهها، سازمان امور دانشجویان نیز از محل درآمد‌های اختصاصی خود به دانشگاه‌ها کمک مالی می‌کند، گفت: قطعا این کمک‌ها جوابگوی هزینه‌های دانشگاه‌ها نیست و افزایش اعتبار سرانه دانشجویی در بودجه یک ضرورت است.

وی با قدردانی از هماهنگی موجود بین معاونت‌های اداری مالی و دانشجویی دانشگاه‌ها گفت: با توجه به اینکه معاونین دانشجویی در برابر خواسته‌های دانشجویان پاسخگو هستند تفکیک بودجه حوزه خدمات رفاهی دانشجویی از بودجه کل دانشگاه در لایحه بودجه یک ضرورت است.

سرپرست معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع سازمان امور دانشجویان با اشاره به تنوع و گستردگی خدمات حوزه دانشجویی در بخش رفاهی، تغذیه، خوابگاه، ورزش، مشاوره و سایر موارد گفت: علاوه بر افزایش بودجه سنواتی، دانشگاه‌ها باید به فکر ایجاد منابع مالی پایدار درآمد اختصاصی از محل فعالیت‌های پژوهشی، فناوری و همچنین ظرفیت فضا‌های ورزشی برای پوشش مناسب هزینه‌ها باشند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شقایق
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۲
والا صدهزاربار که اینو گفتید لااقل عملیش بکنید برای یک بارم که شده...امیدوارم که عملی شدنش ۱۰سال دیگه طول نکشه
Wahid
Australia
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
بسیار عالی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
همه جا بازه زندگی در جریانه. جز دانشگاه ها. تو خونه درس خوندن واقعا کسالت اوره. مگه قرار نبود از اول ابان باز کنن چرا هر روز یه حرف می زنن. خستمون کردن بخدا
X
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۸
دانشجو های غیر بومی بدبخت باید صبح برن تو محیط پر خطر دانشگاه و شب برگردن تو محیط پر خطر تر خوابگاه تو دهن هم زندگی کنن؟
X
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۸
دوستانی که خیلی مشتاقن باز سه به خوابگاه فکر میکنن؟ اونجا آنفولانزا خیلی سریع پخش میشد. جونتون از آموزش حضوری مهم تره.
با دانشگاه های خارج مقایسه نکنین که پنج نفر تو یه اتاق زندگی نمیکنن و حموم و سرویس و بهداشتی و آشپز خونه بین همه مشترک نیست.
واقعا هم منطقیه خوابگاه و دانشگاه دیر تر از همه جا باز شه.
الهام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
تورو خدا مجازی بدار امیال هم بخونیم کرونا خیلی خطرناکه
علیرضا نیکرو
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
از اول مهر 1400 آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌ها باید اتفاق می افتاد
صفحه نخست