پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۸۷۲
|
کد خبر: ۵۷۸۴
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: این صندوق آمادگی دارد بلافاصله پس از تایید درخواست‌های تسهیلات دانشجویان در سامانه دانشگاه‌ها نسبت به پرداخت آن اقدام کند.
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۲۱ دی ۱۴۰۰
به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، دکتر مسعود گنجی در نشست معاونان دانشجویی و دبیران مناطق ده گانه دانشگاه‌های سراسر کشور که در محل این سازمان برگزار شد، گفت: دو ماموریت اصلی صندوق رفاه در حوزه تغذیه و خوابگاه‌ها است و در هر دو حوزه آماده کمک به دانشگاه‌ها هستیم، ولی در زمینه تغذیه نیاز به تخصیص اعتبار جدی از طرف دولت داریم.

وی با اشاره به افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها از نیمسال دوم آن را برای دانشگاه‌ها هزینه بر دانست و گفت: در بودجه دانشگاه‌ها هزینه تغذیه بسیار کمتر از هزینه واقعی پیش بینی شده است که باید توسط دولت جبران شود.

وی افزود: در دوسال اخیر به علت کرونا آموزش حضوری در دانشگاه‌ها و حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها در حداقل بود، ولی هم اکنون شاهد حضور حداکثری دانشجویان در دانشگاه‌ها هستیم که این موضوع نیاز به تجهیز و نوسازی و آماده‌سازی بسیاری از خوابگاه‌ها دارد و نیازمند حمایت بودجه‌ای است.

دکتر گنجی پیرامون تاخیر در پرداخت وام‌های دانشجویی در ابتدای سال تحصیلی جاری گفت: سامانه ثبت‌نام تسهیلات از آبان ماه باز بود و در صورت تکمیل روند ثبت نام از سوی دانشگاه‌ها پرداخت انجام می‌شد و هم اکنون نیز با تایید دانشگاه‌ها، تسهیلات دانشجویان در اسرع وقت پرداخت می‌شود.

وی از معاونت‌های دانشجویی درخواست کرد در زمینه تسهیلات دانشجویی اطلاع رسانی کنند و روند تکمیل تقاضا‌های دانشجویان را به سرعت انجام دهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشجو