پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۲۴۲۳
|
کد خبر: ۶۰۳۹
نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه راه نورانی شهیدان والامقام و به منظور حفظ تمامیت ارضی میهن عزیز اسلامی و تامین نیروی انسانی خود از بین جوانان متدین، مومن، علاقه‌مند به رزمندگی و دارای روحیه انقلابی، ولایتمداری، سلحشوری، استکبارستیزی، از جان گذشتگی، ایثارگری و بسیجی و متعهد به حفظ ارزش‌های انقلابی نظام جمهوری اسلامی ایران در طیف درجه داری با شرایط و امتیازات ذیل همرزم می‌پذیرد.
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه راه نورانی شهیدان والامقام و به منظور حفظ تمامیت ارضی میهن عزیز اسلامی و تامین نیروی انسانی خود از بین جوانان متدین، مومن، علاقه‌مند به رزمندگی و دارای روحیه انقلابی، ولایتمداری، سلحشوری، استکبارستیزی، از جان گذشتگی، ایثارگری و بسیجی و متعهد به حفظ ارزش‌های انقلابی نظام جمهوری اسلامی ایران در طیف درجه داری با شرایط و امتیازات ذیل همرزم می‌پذیرد.

الف) شرایط استخدام
شرایط عمومی:
۱) متدین به دین مبین اسلام ۲) تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران (ایرانی الاصل بودن وعدم سابقه تابعیت بیگانه) ۳) ایمان به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن‌ها ۴- اعتقاد و الزامات عملی به ولایت مطلقه فقیه ۴) عدم محکومیت ناشی از اقدام علیه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران ۵) عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی ۶) عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‌های سیاسی غیر قانونی و یا الحادی ۷) عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گرو ه‌های سیاسی ۸) عدم معروفیت به فساد اخلاقی و عدم اعتیاد به مواد مخدر و نداشتن سوءپیشینه کیفری برابر اعلام مراجع ذی صلاح ۹) داشتن سلامت روانی و جسمانی برابر تاییدیه اداره بهداشت ودرمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ((حداقل قد۱۶۵ سانتیمتر)) ۱۰) کسانی که به عنوان عضو به ارتش می‌پیوندند باید برای رزمنده شدن وارد شوند و آمادگی ماموریت در هر جایی را داشته باشند. ۱۱) شاخصه‌های تدین و انقلابی بودن، اصل بوده و در همه مراحل مورد توجه قرار می‌گیرد. ۱۲) استخدام افراد بر مبنای مرتفع نمودن مشکلات اقتصادی آنان نبوده و جذب و استخدام بر اساس نیاز سازمان می‌باشد. ۱۳) در استخدام افراد به وجود انگیزه خدمتی، روحیه ایثار و فداکاری توجه خواهد شد.
شرایط اختصاصی برای داوطلبان درجه دار پیمانی نزاجا
۱) داشتن مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه در یکی از رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف، فنی حرفه‌ای و کار دانش (به غیر از رشته‌های دامداری، باغبانی، کشاورزی و امور زراعی و زیر شاخه‌های مربوطه) در رشته‌های مورد نیاز با حداقل معدل کل ۱۳ و به بالا (دارندگان معدل بالاتر در اولویت خواهند بود).
تبصره الف: فرزندان معظم شهداء، جانبازان از کارافتاده کلی و آزادگان از کارافتاده کلی با ارائه مدرک معتبر، از اعمال شرط سن و معدل معاف می‌باشند.
تبصره ب: دانش آموزان سال آخر متوسطه در رشته‌های مورد نیاز که حداکثر تا شهریور ماه سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل می‌شوند با دارا بودن حداقل معدل ۱۴ در پایه یازدهم متوسطه می‌توانند ثبت نام نمایند.
تبصره ج: دانشجویانی که شرایط سنی مناسب را داشته و واجد شرایط استخدام می‌باشند به شرط ارائه‌ی تعهد کتبی و صرفا با مدرک دیپلم می‌توانند ثبت نام بعمل آورند.
۲) سپردن تعهد خدمت به مدت ۵ سال به صورت پیمانی برابر ضوابط قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران.
۳) استخدام مشمولین وظیفه عمومی مستلزم مشخص بودن وضع مشمولیت آنان از نظر اداره وظیفه عمومی بوده و ارائه مدارک رسمی در این مورد الزامی است (برابر مقررات، از مشمولین غایب و دارای اضافه سنوات دفترچه‌ای اعزام به خدمت و دارندگان کارت معافیت پزشکی ثبت نام به عمل نخواهد آمد).
//۴) موفقیت در معاینات پزشکی، مقاومت جسمانی، صلاحیت‌های گزینشی و مصاحبه فرماندهی.
۵) حداقل سن ۱۷ سال و حداکثر ۲۳ سال تمام تا تاریخ (۱۴۰۱/۰۱/۰۶) می‌باشد (ثبت نام از داوطلبان، صرفاً از متولدین ۷۸/۰۱/۰۶ الی آخر اسفند ماه ۸۳ به عمل می‌آید). داوطلبانی که خدمت سربازی را انجام داده اند مدت آن دوره به حداکثر سن آنان اضافه خواهد شد.
۶) به محض تکمیل ظرفیت ثبت نام متوقف خواهد شد.
۷) با توجه به شبانه روزی بودن دوره‌ی آموزشی لازم است داوطلبان مجرد باشند و تا فارغ التحصیلی مجرد باقی بمانند (حداقل دوره ۱۸ ماه می‌باشد)
یادآوری اول:
(۱) مدت قرارداد داوطلبان استخدام، پنج سال است و این مدت به منزله انجام خدمت دوره ضرورت نیز محسوب می‌گردد و در صورتی که قبل از خاتمه تعهد به هر علتی از خدمت مستعفی یا برکنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد. گفتنی است داوطلبان پس از طی مدت قرارداد در صورت تقاضای شخصی، داشتن شرایط لازم و نیاز نپاجا، به استخدام رسمی تغییر وضعیت خواهند یافت.
(۲) رسمی شدن کارکنان پیمانی صرفاً منوط به مقررات و ضوابط ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن زمان و نیاز سازمانی نیرو خواهد بود.
(۳) در طول مدت دوره پیمانی، ارتقاءدرجه، تغییر تخصص و پذیرش مدرک تحصیلی بالاتر مجاز نخواهد بود.
ب) امتیازات
۱) داوطلبان استخدام در مقطع درجه دار پیمانی نظامی نظامی پس از طی دوره‌های آموزشی برابر مقررات ارتش جمهوری اسلامی ایران به ترفیع درجه نائل می‌گردند.
۲) دوره آموزش شبانه روزی و کلیه هزینه‌ها از قبیل مسکن، خوراک، پوشاک، بهداشت و درمان و وسائل کمک آموزشی در مدت آموزش به عهده ارتش جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و ماهیانه مبلغی به عنوان کمک هزینه تحصیلی به آنان پرداخت خواهد شد.
۳) فارغ التحصیلان از تسهیلات و خدمات رفاهی، وام‌های مصوب، کارت اعتباری حکمت، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برای خود و عائله تحت تکفل (تن‌ها همسر و فرزند مستخدم) برابر مقررات و ضوابط موجود برخوردار خواهند شد.
۴) دانش آموزان پیمانی، پس از پایان دوره آموزش، برابر مقررات جاری به ترفیع درجه نایل و از حقوق و دیگر امتیاز‌های مربوط برخوردار می‌گردند.
۵) خانواد‌های معظم شهداء، جانبازان، آزادگان، نظامیان (در صورت ارائه مدارک معتبراز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مربوطه) از امتیازات قانونی مصوب برخوردار خواهند شد.
ج) مدارک مورد نیاز برای ثبت نام:
۱) سه قطعه عکس ۴ ×۳ پشت نویسی شده.
۲) اصل و یک برگ روگرفت (فتوکپی) مدرک دیپلم متوسطه در رشته مورد نیاز.
۳) اصل و یک برگ روگرفت (فتوکپی) کارت پایان خدمت (برای داوطلبانی که خدمت سربازی را انجام داده اند)
۴) ارائه روگرفت و اصل گواهی اشتغال به خدمت سربازی در صورت نداشتن غیبت سنواتی (جهت سربازان وظیفه)
۵) ارائه روگرفت و اصل دفترچه اعزام به خدمت بدون مهر غیبت سنواتی هنگام ثبت نام جهت داوطلبان مشمول.
۶) ارائه اصل و یک سری روگرفت (فتوکپی) از تمام صفحات شناسنامه.
۷) ارائه اصل و یک برگ روگرفت کارت ملی.
۸) واریز مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیون و پانصد هزار ریال) به حساب ۵۱۵۱۵۷۹۰۷۴۰۰۶ بانک سپه به نام تمرکز وجوه عواید مدیریت استخدام معاونت نیروی انسانی نزاجا و ارائه اصل برگه واریزی در زمان ثبت نام. (ضمناً مبلغ واریزی قابل استرداد نمی‌باشد).
یادآوری دوم:
۱) داوطلبان استخدام با توجه به شهر محل دریافت دیپلم و سکونت به نزدیک‌ترین دفاتر جذب و عضویابی برابر آدرس مندرج در صفحات بعد مراجعه و از حضوردر سایر دفاتر استخدام جهت ثبت نام خودداری نمایند.
۲) ثبت نام حضوری در دفتر جذب و عضویابی محل سکونت صورت می‌پذیرد و از ارسال مدارک به صورت پستی اکیداً خودداری فرمایید.
۳) مدارک تحویلی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
۴) خانواده‌های محترم شهدا، جانبازان، آزادگان، نظامیان مستندات مربوط را به همراه سایر مدارک تحویل مسئولین حوزه‌های ثبت نام نمایند.
تذکر:
ارائه مدرک اصلی صرفاًجهت رویت می‌باشد و از تحویل اصل مدارک جداً خودداری گردد.
د) نحوه ثبت نام:
۱- علاقه‌مندان به همراه مدارک به نزدیک‌ترین دفاتر جذب و عضویابی محل سکونت از تاریخ: ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ تا ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ حضوراً مراجعه و ضمن تحویل مدارک نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
۲- ثبت نام به صورت حضوری انجام می‌شود، لذا به مدارکی که با پست ارسال شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۳- تاریخ مراجعه متقاضیان استخدام جهت انجام فرآیند گزینش به صورت پیامک یا تماس تلفنی اطلاع رسانی خواهد شد.
۴- داوطلبین عضویابی شده لازم است باهماهنگی دفاتر جذب و عضویابی مربوط و طبق برنامه زمانبندی جهت انجام مراحل گزینش به تهران- میدان حر- خیابان امام خمینی غربی – مدیریت گزینش و استخدام نزاجا مراجعه نمایند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
استانی