پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۶۹۹
|
کد خبر: ۶۳۷۸
به منظور حمایت از دانشجویان مستعد؛

ثبت‌نام وام بنیاد حامیان علم و فناوری آغاز شد

ثبت‌نام وام بنیاد حامیان علم و فناوری، به منظور حمایت از دانشجویان مستعد، آغاز شد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۵ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۱

به گزارش بسنا، بنیاد حامیان علم و فناوری ایران به‌منظور حمایت از دانشجویان مستعد و کمک به کاهش دغدغه و نگرانی دانشجویانی که ممکن است تنگنا‌های مالی به‌عنوان مانعی برای تحصیل مطلوب آن‌ها باشد، وام شرافتی اعطاء می‌کند.
 
منظور از وام شرافتی وامی است که به عنوان کمک هزینه تحصیلی قرض‌الحسنه به صورت ماهانه، بدون اخذ هیچ گونه وثیقه یا ضامنی، به دانشجویان دانشگاه‌های دولتی، که دارای شرایط فوق باشند، پرداخت می‌شود.
 
دانشجو در مقابل شرافتاً متعهد می‌شود دو سال پس از پایان تحصیل آن را به‌صورت قسطی در مدت چهار سال به بنیاد بازگرداند.
 
فرایند پرداخت وام شرافتی به این صورت است که در ابتدای هر نیمسالِ تحصیلی، بنیاد حامیان علم و فناوری ایران سهیمه هر دانشگاه را مشخص کرده و طی یک نامه کتبی از آن‌ها درخواست معرفی دانشجویانِ واجد شرایط را می‌کند. سپس فرایند اعطای وام به صورت کاملاً الکترونیکی شروع می‌شود که در هر نیمسال تحصیلی به مدت پنج ماه (۱۰ ماه در سال) به دانشجو وام پرداخت می‌شود. مبلغ آن در حال حاضر، با تصویب هیئت مدیره، ۴۰۰ هزار تومان در ماه (۴ میلیون در سال) است.
 
دانشجویان متقاضی می‌توانند از طریق سایت اداره خدمات رفاهی دانشجویان swo.basu.ac.ir منوی ثبت‌نام وام بنیاد حامیان علم و فناوری حداکثر تا ۲۵ شهریور سال جاری تقاضای خود را ثبت نمایند.
 
لازم به ذکر است درصورتی که تعداد متقاضیان واجد شرایط بیش از سهمیه درنظر گرفته شده باشد. با قید قرعه از بین واجدین شرایط ۱۵ نفر انتخاب می‌گردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
علم و فناوری