پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۵۷۰
|
کد خبر: ۶۴۱۶
رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش:

دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شد

دکتر محسن زارعی از حذف دروس عمومی از کنکور سراسری خبر داد.
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۶ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۱
به گزارش بسنا، دکتر محسن زارعی، در آیین تجلیل از برترین‌های کنکور سراسری استان کرمانشاه با تشریح تغییرات رخ داده در نحوه برگزاری کنکور سراسری از سال آینده، اظهار کرد: یکی از تغییرات مهم رخ داده در نحوه برگزاری کنکور سراسری این است که از سال آینده سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری بیشتر شده و به ۴۰ درصد خواهد رسید.

زارعی افزود: از سال آینده کنکور سراسری دو بار در سال برگزار و نتایج آن به مدت دو سال برای داوطلبان حفظ خواهد شد.

رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حذف دروس عمومی از کنکور سراسری، گفت: این موضوع به معنی حذف سهم دروس عمومی نیست و سهم آن‌ها در سوابق تحصیلی لحاظ خواهد شد.

زارعی تاکید کرد: حذف دروس عمومی از کنکور سراسری در راستای توجه بیشتر به یادگیری عمیق این دروس انجام گرفته است.

زارعی در ادامه با بیان اینکه برگزاری کنکور سراسری به سبک گذشته باعث توجه کمتر بر یادگیری عمیق از سوی دانش آموزان شده بود، گفت: برگزاری کنکور سراسری به مدل قبلی سبب شده بود دانش آموزان توجه کمتری به دروس داشته و بیشتر دنبال کلاس‌های کنکوری و تست زنی بروند که این موضوع کیفیت آموزشی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به حواشی مطرح شده در فضای مجازی در مورد بالا بودن سهم دانش آموزان مدارس غیردولتی در قبولی‌های کنکور داشت و گفت: اخیرا در فضای مجازی عنوان کرده اند که ۷۷.۵ درصد رتبه‌های زیر سه هزار کنکور سراسری امسال در مدارس غیردولتی و از جمله مدارس استعداد‌های درخشان تحصیل کرده اند، این در حالیست که مدارس استعداد‌های درخشان زیرمجموعه مدارس دولتی هستند.

وی تاکید کرد: اینکه استعداد‌های برتر را شناسایی کرده و پرورش دهیم، نه فقط بی عدالتی نبوده، بلکه عین عدالت است.

وی اشاره‌ای هم به توجه بیشتر دانش آموزان و خانواده‌ها به تحصیل در رشته علوم تجربی به امید قبولی در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی داشت و از خانواده‌ها خواست به دنبال آرزو‌های از دست رفته خود در فرزندانشان نباشند و اجازه بدهند فرزندانشان بر مبنای استعداد‌ها و علاقمندی‌های خود تحصیل کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش و پژوهش