پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۲۹۸
|
کد خبر: ۶۸۰۲
مدیرکل هواشناسی استان همدان اعلام کرد:

سرمای همدان در ۱۵ سال اخیر بی‌سابقه بوده است

حسین عابد گفت: بنا بر گزارش‌های دریافتی ایستگاه‌های هواشناسی این استان در چند شب گذشته دمای منفی ۲۳.۶ سلسیوس را به ثبت رساندند که در ۱۵ سال اخیر بی سابقه بوده است.
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۷ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

به گزارش بسنا و به نقل از ایرنا، حسین عابد در خصوص کاهش دما در همدان اظهار داشت: به دنبال بارش کم سابقه برف در روز‌های ۲۴ و ۲۵ دی ماه در همدان به تدریج سرمایش هوا (به دلیل تابش زمینی) افزایش یافت به طوری که دمای شبانه همدان در ۳۰ دی ۱۴۰۱ به منفی ۲۳.۶ سلسیوس زیر صفر رسید که در ۱۵ سال اخیر بی سابقه بوده است.

وی افزود: در سال ۱۳۸۶ دمای کمینه همدان منفی ۲۶.۱ سلسیوس ثبت شده است این در حالی است که طی دهه‌های قبل دمای هوای همدان بار‌ها به منفی ۳۰ سلسیوس نیز رسیده است.

مدیرکل هواشناسی استان همدان تصریح کرد: برودت و سرمای هوا تا اواخر هفته آینده در استان همدان باقی می‌ماند و پس از آن به تدریج، دمای روزانه افزایش خواهد یافت.

عابد ادامه داد: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش میزان آلاینده‌های جوی پیش بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: در مجموع بارش‌های قابل توجهی برای استان همدان در هفته جاری نداریم و در این مدت استقرار جبهه هوای سرد پدیده غالب جوی استان است.

مدیرکل هواشناسی استان همدان تصریح کرد: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب منفی چهار سلسیوس و منفی ۲۲ سلسیوس به ثبت رسیده است.

عابد ادامه داد: ملایر با مثبت چهار درجه سلسیوس و بهار با منفی ۲۳ سلسیوس به ترتیب بیشترین و سردترین شهر‌های استان همدان طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
استانی