پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۷۶۲
|
کد خبر: ۷۰۵۵
قهرمانان ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی دانشجویان کشور معرفی و تجلیل شدند.
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲

به گزارش بسنا و به نقل از آنا، آیین اختتامیه دومین دوره مسابقات ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان برگزار شد.

دومین دوره مسابقات ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی، بوعلی‌سینا، فرهنگیان، پیام نور و علمی و کاربردی در رشته‌های زورخانه شامل هنر‌های فردی، سنگ، چرخ، کباده و میل بازی و کشتی پهلوانی در پنج وزن به میزبانی واحد همدان برگزار شد.

در این رقابت‌ها، امیر علیپور عنوان پهلوانی مسابقات را کسب کرد و در آیین باشکوه اختتامیه، بازوبند پرافتخار پهلوانی دانشجویان کشور را از دست لشگری دریافت کرد.

رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در آیین اختتامیه با بیان اینکه ۲۴ تیم متشکل از ۹۰ ورزشکار در مسابقات حضور داشتند، خاطرنشان کرد: ورزش باستانی جزء آئین باستانی، ملی و مذهبی ما به شمار می‌آید و موظف هستیم که این ورزش را توسعه دهیم.

لشگری با ابراز خرسندی از میزبانی شایسته واحد همدان، اضافه کرد: امیدواریم سال آینده این مسابقه‌ها را با حضور تیم‌ها و ورزشکاران بیشتری برگزار کنیم. مسابقه و جوایز تمام می‌شوند، اما پهلوانی ماندگار است و باعث ماندگاری نام افراد مانند جهان پهلوان تختی در یاد‌ها و قلب‌ها می‌شود.

رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری اینکه دانشگاه از ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای حمایت می‌کند، توضیح داد: در طول سال، رقابت‌های ورزشی را در رشته‌های مختلف برای دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه برگزار می‌کنیم و دومین دوره مسابقه‌های ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی به میزبانی همدان یکی از برنامه‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می‌آید.

لشگری تاکید کرد: ورزش باستانی باید در سطح کشور گسترش پیدا کند و دانشگاه آزاد اسلامی یکی از نهاد‌های بسیار بزرگ کشور است که می‌تواند به توسعه این ورزش ملی و باستانی کمک کند. حال آنکه دانشگاه آزاد اسلامی طی سال‌های اخیر برای توسعه ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی تلاش کرده و پیشران این موضوع است.

وی حضور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در المپیک دانشجویی (یونیورسیاد) در تابستان امسال به میزبانی چین را مهم‌ترین برنامه ورزشی سال جاری مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه عنوان کرد و افزود: کاروان دانشجویان جمهوری اسلامی ایران در یونیورسیاد قبل که به میزبانی ایتالیا برگزار شد، به مقام نهم رسید و با توجه برنامه ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم امسال بتوانیم جایگاه کشورمان را در سطح دنیا ارتقا دهیم.

دانشگاه آزاد اسلامی همدان با کسب سه مدال طلا و چهار بزنز بر سکوی قهرمانی این مسابقات ایستاد، خراسان شمالی دوم شد و تیم تهران به مقام سومی قناعت کرد.

در این رقابت‌ها، در کشتی پهلوانی در وزن ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرم علیرضا جعفری از خراسان شمانی مدال طلا، معین امیری از دانشگاه فنی و حرفه‌ای همدان، مدال نقره و امیر حسین خدیوی از دانشگاه آزاد اسلامی همدان به نشان برنز دست یافتند.

در وزن ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم محمد ایرانلو از خراسان شمالی به مقام اول دست یافت، عرفان شیخین از اصفهان به مقام دوم و دانیال ایمانی از همدان و مهدی رستمی از لرستان به طور مشترک سوم شدند.

در وزن ۷۰ تا ۸۰ کیلوگرم علی رضایی به مدال طا دست یافت، امیررضا طاهرخانی از قزوین به مدل نقره بسنده کرد و صاداق پایاب از گیلان و امید خانی پور از همدان مشترکا سوم شدند. در وزن ۸۰ تا ۹۰ کیلوگرم علی مرادی از همدان بر سکوی قهرمانی ایستاد، حمید حاجیان از آذربیجان شرقی به مقام دوم بسنده کرد، سیاوش بیرانوند از لرستان و آرین حسینی ازگیلان به طور مشرک سوم شدند.

در به اضافه ۹۰ کیلوگرم امیرحسین علیپور از خراسان شمالی به مدال طلا رسید، علی بیگلری از قزوین به مدال نقره و حمید رضا شاهنده و علی رضایی هردو از همدان به طور مشترک به مدال برنز دست یافتند.

در رشته هنر‌های فرد در چرخ تیز سید عباس حسینی از تهران اول شد، محمد متین بهمنی از اصفهان دوم و علی اکبر خالد دوست از قم و مهیار چوپان زاده از سمنان به طور مشترک سوم شدند.

در رشته چرخ چمنی مهیار چوپان زاده از سمنان به مدال طلا دست یافت، سیدعباس حسینی از تهران به مدال نقره و محمد متین بهمنی از اصفهان و علی قیاسوند از همدان به طور مشترک سوم شدند.

در رشته سنگ حمیدرضا کرمی از همدان بر سکوی قهرمانی ایستاد، سیدمجید حسین زاده از زنجان به مدال نقره و علی یادگاری از همدان و ابوالفضل مجیدی از قم به طور مشترک سوم شدند.

در کباده، هادی اشرفیان از تهران به مقام نخست، جعفر نوری از همدان به مقام دوم و محمد جواد بشیری از همدان، و امیرحسن حاجی محمدیان از سمنان به مقام سوم دست یافتند و در میل بازی نیز سید سجاد موسوی برسکوی قهرمانی ایستاد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
ورزشی