پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۲۴۶۱
|
کد خبر: ۷۲۴۵
دکتر هاشم داداش پور گفت: بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یعنی معادل ۲۰ درصد اعتبار دانشگاه‌ها از سوی دولت به این مراکز اختصاص می‌یابد و برنامه داریم این مبلغ به صورت یارانه به دانشجویان پرداخت شود.
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش بسنا و به نقل از ایسنا، دکتر هاشم داداش پور، به برنامه جدید وزارت علوم در حوزه تغذیه دانشجویی اشاره کرد و گفت: در حوزه تغذیه دانشجویی ما برنامه‌ای تحت عنوان "الگوی تامین مالی تغذیه در سطح دانشگاه‌های کشور "تدوین کردیم و با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و مشورت دانشگاه‌ها دنبال این هستیم که تحولی در حوزه مدیریت تغذیه دانشجویان صورت بدهیم.

وی در ادامه تاکید کرد: یکی از گزینه‌های ما در تأمین مالی تغذیه در سطح دانشگاه‌های کشور این است که بجای اینکه منابع در اختیار دانشگاه‌ها قرار بگیرد را در اختیار مصرف کنندگان یا همان دانشجویان قرار دهیم. یعنی منابع تغذیه دانشجویان که دولت به دانشگاه‌ها اختصاص می‌دهد را به مرور زمان از طریق دانشگاه‌ها به دانشجویان بدهیم در عوض تنوع غذایی را به حداکثر برسانیم. به این ترتیب دانشجویان یارانه تغذیه دریافت خواهند کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان خاطر نشان کرد: برنامه فوق در خصوص تغذیه دانشجویان هنوز در مرحله بررسی می‌باشد و به تصمیم قطعی در خصوص عدد مربوط به تغذیه دانشجویان نرسیدیم.

داداش پور افزود: دولت در مجموع حدود ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بابت تغذیه دانشجویی به دانشگاه‌های کشور اعتبار تخصیص می‌دهد این عدد حدود ۲۰ درصد از بودجه کل دانشگاه‌های کشور است. قرار شد ما نظامی طراحی کنیم که در آن سهم دانشجو، دولت و دانشگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شود که اولا دانشجویان بدانند چه میزان منابعی در اختیارشان است و از طرفی ما نیز بتوانیم مشکل مربوط به تغذیه را حل کنیم؛ ضمن اینکه تلاش کنیم رضایتمندی دانشجویان در باب تنوع و کیفیت غذا افزایش یابد.

معاون وزیر علوم در خصوص برنامه این وزارتخانه در حوزه اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی نیز گفت: هنوز در این زمینه تصمیمی گرفته نشده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشجو