پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۶۴۶
|
کد خبر: ۷۵۷۷
دبیرکل حزب الله لبنان امروز (جمعه) با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، اظهار داشت: احتمال گسترده شدن جنگ از طرف جبهه لبنان و تبدیل این نبرد به یک نبرد گسترده و بزرگ و جود دارد و این یک احتمال واقعی است.
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۹ - ۱۲ آبان ۱۴۰۲

به گزارش بسنا و به نقل از ایرنا، سید حسن نصرالله به مناسبت تکریم شهدای راه قدس، در میان خیل عظیم حامیان ملت مظلوم فلسطین که این روزها در باریکه غزه زیر بمباران بی‌امان رژیم صهیونیستی شهید می‌شوند، اضافه کرد: اگر بخواهیم نبردی کامل از نظر قانونی، انسانی، اخلاقی و دینی را بیابیم بهتر از نبرد با صهیونیست‌ها نمی یابیم.

وی گفت: درود به ملت اسطوره‌ای فلسطین و ساکنان غزه که در جهان نظیر و مانندی ندارند. زبان از سخن درباره عظمت، پایداری و صبر مردم غزه و ساکنان کرانه باختری ناتوان است.

نصرالله با اشاره به عملیات طوفان الاقصی اضافه کرد: این عملیات بزرگ و گسترده با تصمیم و اجرای ۱۰۰ درصد فلسطینی بود و اصحاب آن را به خاطر محرمانه بودن از دید همه و حتی دید محور مقاومت مخفی کردند.

عنصر غافلگیری، موفقیت طوفان الاقصی را تضمین کرد

دبیرکل حزبه الله لبنان با بیان اینکه این مخفی بودن و محرمانه بودن، هیچ کس را در داخل و خارج محور مقاومت ناراحت نکرد، گفت: محرمانگی مطلق عملیات طوفان الاقصی، پیروزی و موفقیت آن را از طریق عامل غافلگیری تضمین کرد.

وی ادامه داد: این یک عملیات شجاعانه، قهرمانانه و بزرگ بود که به یک زلزله بزرگ امنیتی، نظامی، سیاسی و روانی منجر شد و آثار خود را بر حال و آینده این رژیم باقی خواهد گذاشت.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در آینده هرکاری کند نمی تواند از آثار و پیامدهای این عملیات بزرگ بکاهد.

طوفان الاقصی پوشالی بودن رژیم اسرائیل را ثابت کرد

نصرالله با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی ثابت کرد که رژیم صهیونیستی از خانه عنکبوت سست تر است، تصریح کرد: سرعت آمریکا برای پشتیبانی و حمایت از این رژیم، میزان ضعف، سستی و پوشالی بودن صهیونیست ها را ثابت کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان به کنایه اظهار داشت: کجا رفت آن ارتش شکست ناپذیر؟ چه شد آن همه افتخار به سلاح ها و مهمات؟ آمریکا از روز نخست اجازه بازکردن انبارهای سلاح های راهبردی در سرزمین های اشغالی را صادر کرد. اسرائیل از آمریکا خواست که جدیدترین سلاح ها و مهمات را در اختیارش بگذارد. مگر این عملیات چه بود و چه کرد؟

وی با بیان اینکه این عملیات یک مرحله تاریخی را در سرنوشت ملت فلسطین و مردم و ملت های منطقه آغاز کرد، گفت: گزینه دیگری وجود نداشت و ندارد؛ گزینه دیگر انتظار مرگ است و این عملیات یک اقدام موفق بود که در زمان و مکان صحیح انجام شد.

نصرالله یادآوری کرد: در سال های اخیر فلسطین شرایط بسیار دشواری داشت و با این حکومت تندرو، احمق، وحشی و نادان صهیونیستی نیز اوضاع دشوارتر شده بود.

وی با بیان اینکه پرونده ها و موضوعاتی مانند پرونده اسیران، موضوع قدس، محاصره غزه و شهرک سازی ها، بر فلسطینی ها فشار می آورد، گفت: موضوع فلسطین و آنچه در این منطقه در جریان بود به فراموشی سپرده شده بود و آخرین هم و غم کشورهای جهان فلسطین بود و این موضوع بر قلدری و بی شرمی رژیم صهیونیستی افزوده بود.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: باید اتفاقی می افتاد تا موضوع فلسطین را به موضوع اصلی جهان تبدیل کند و عملیات طوفان الاقصی این کار را کرد.

صهیونیست‌ها از اشتباهاتشان درس نمی‌گیرند

نصرالله با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از تجربه های خود به ویژه در مواجهه با گروه های مقاومت در لبنان و فلسطین عبرت نمی گیرند، تاکید کرد: بزرگ ترین اشتباهات رژیم صهیونیستی در گذشته و حال این است که اهداف بزرگی را اعلام می کنند که انجام آن غیرممکن است.

وی اضافه کرد: این بار نیز اعلام کردند که می خواهند حماس را از بین ببرند؛ یک انسان عاقل چنین سخنی می گوید؟ اما پس از اینکه از توهم خارج شدند گفتند که می خواهند اسیران صهیونیست را آزاد کنند.

پاسخ اسرائیل در غزه نشان از حماقت دارد

نصرالله اظهار داشت: امروز آنچه در غزه و فلسطین درجریان است، نشانه حماقت و نادانی مسئولان این رژیم است. امروز در مقابل چشم همه جهان، زنان و کودکان را قتل عام و منازل و محله ها را ویران می کنند. آیا کشتار زنان و کودکان نیاز به این همه سلاح، جنگنده و مهمات دارد؟ همان کاری که در جنگ ۳۳ روزه کردند. بدون اینکه به نتیجه ای دست یابد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: هر ارتشی که چند جنگنده و چند موشک داشته باشد می تواند همین کار را انجام دهد ولی هیچ دستاورد میدانی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه رژیم اسرائیل عملیات زمینی بزرگی را در غزه اعلام نمی کند زیرا می ترسد و عاجز و ناتوان است، گفت: ما همه قهرمانی های مجاهدان فلسطین را مشاهده کردیم. دشمن چگونه می تواند در چنین سرزمینی و با چنین ملتی مبارزه کند؟

عیان شدن ماهیت وحشی صهیونیست‌ها

نصرالله اضافه کرد: تصاویر جنایت هایی که از غزه دیده می شود، به صهیونیست ها می گوید که پیروزی در غزه برای ملت فلسطین و شکست نصیب دشمن است.

وی ادامه داد: آنچه در غزه درجریان است نشان دهنده ماهیت وحشی رژیم صهیونیستی است که در این منطقه انجام داده اند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: زنان و کودکان غزه، نقاب را از چهره رسانه های بین المللی و عربی در فریفتن ملت ها در موضوع عادی سازی روابط با صهیونیست ها برداشت.

آمریکا مسئول و اسرائیل ابزار جنگ در غزه است

وی با بیان اینکه آمریکا مسئول کامل جنگ جاری در غزه و رژیم اسرائیل فقط ابزار اجرای آن است، افزود: این ایالات متحده است که از محکوم شدن رژیم صهیونیستی در شورای امنیت و برقراری آتش بس جلوگیری می کند. آمریکا امروز مدیر این جنگ است و باید هزینه آن را بپردازد.

دبیرکل حزب الله لبنان اضافه کرد: عملیات طوفان الاقصی نبرد انسانیت با توحشی است که آمریکا، انگلیس و اسرائیل نماینده آن هستند.

وی ادامه داد: عراقی ها و یمنی ها وارد این نبرد شدند و موشک ها و پهپادهایی فرستاند و شاید برخی خواستار ورود حزب الله به این جنگ هستند ولی ما از هشتم اکتبر وارد این معرکه شده ایم.

نصرالله اظهار داشت: مقاومت اسلامی در لبنان از دومین روز عملیات طوفان الاقصی وارد نبرد شده است و تا قبل از آن مانند همه از هیچ چیزی خبر نداشتیم.

وی گفت: آنچه در جبهه ما وجود دارد بسیار مهم است. شاید برخی عملیات ها در مرز را کم و ناکافی می دانند ولی در صورتی که به این عملیات ها نگاه کنیم بسیار مهم هستند.

جبهه لبنان بخش بزرگی از نیروهای اسرائیل را درگیر کرد

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه در اولین روز عملیات طوفان الاقصی، دشمن انتقال نیروهایش را از مرزهای لبنان به سوی غزه آغاز کرد، افزود: عملیات مقاومت لبنان، دشمن را مجبور کرد نیروهایش را در مرز لبنان نگه دارد و شمار آن ها را افزایش دهد.

وی تشریح کرد: جبهه لبنان بخش بزرگی از نیروهایی را که قرار بود به سوی غزه بروند کاهش داد و دشمن این نیروها را به مرزهای لبنان آورد. جبهه لبنان توانست یک سوم ارتش اسرائیل و بخش بزرگی از نیروهای ویژه آن را جذب کند.

نصرالله تاکید کرد: احتمال گسترده شدن جنگ از طرف جبهه لبنان و تبدیل این نبرد به یک نبرد گسترده و بزرگ و جود دارد و این یک احتمال واقعی است.

وی اضافه کرد: امروز دشمن صهیونیستی همه عملیات های مقاومت را تحمل می کند زیرا از رفتن جنگ به مسیری دیگر هراس دارد.

احمتال گسترش جنگ از جبهه لبنان وجود دارد

نصرالله اظهار داشت: عملیات مقاومت در جنوب به دشمن می گوید در صورتی که به فکر عملیات پیش دستانه است، به یک حماقت تاریخی مرتکب خواهی شد. عملیات مقاومت در جنوب، تعبیر واقعی همبستگی عملی با غزه و کاهش فشارها بر مردم غزه است.

وی با بیان اینکه از روز نخست به ما گفته شد که ناوگان دریایی آمریکا برای هدف قراردادن شما آمده است، افزود: سرنوشت جبهه لبنان و افزایش تنش در آن به دو مسئله بستگی دارد که نخست مسیر حوادث غزه است و دوم رفتار دشمن در قبال لبنان.

نصرالله اضافه کرد: همه احتمالات در جبهه لبنان وجود دارد و همه گزینه ها مطرح است و شاید زمانی فرا برسد که به هر سمتی برویم.

وی خطاب به آمریکایی ها گفت: تهدید و ترساندن ما و گروه های مقاومت در منطقه سودی ندارد. ناوگان شما ما را نمی ترساند و هیچ زمانی ما را نترسانده است و ما برای مقابله با ناوگان شما نیز ابزار مناسب را آماده کرده ایم.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: کسانی که شما را در ابتدای دهه ۸۰ شکست دادند هنوز زنده و فرزندان و نوه هایشان نیز در کنارشان هستند.

وی ادامه داد: به دشمن صهیونیستی درباره هدف قراردادن غیرنظامیان هشدار می دهیم و این کار ما را مجبور می کند که معادله غیرنظامی در مقابل غیر نظامی را اجرا کنیم.

نصرالله خطاب به آمریکایی ها گفت: شما می توانید تجاوز به غزه را متوقف کنید زیرا این جنگ شماست و کسانی که می خواهند از جنگ منطقه ای جلوگیری کنند باید برای توقف تجاوز به غزه اقدام کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه در هر جنگ منطقه ای، مصالح و نظامیان شما قربانی خواهد شد و شما بزرگترین بازنده خواهید بود، اضافه کرد: باید برای توقف جنگ و پیروزی غزه تلاش کنیم و نتیجه مسئولیت پذیری، پایداری و صبر ما قطعا پیروزی خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست