پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۰۳۳
|
کد خبر: ۷۶۸۱
اداره کل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان، فهرست جدید سطح‌بندی دانشگاه‌های خارج از کشور را برای افرادی که از سپتامبر ۲۰۲۴ شروع به تحصیل می‌کنند، منتشر کرد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۱ - ۱۸ آذر ۱۴۰۲

به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، اداره کل امور دانش‌آموختگان این سازمان، اخیرا لیست جدید سطح‌بندی دانشگاه‌های خارج از کشور برای ادامه تحصیل در تاریخ سپتامبر۲۰۲۴ «صرفا رشته‌هایی که در حیطه وظایف وزارت علوم است» را منتشر کرد.

بر اساس اعلام این اداره کل، دانشگاه‌های ۱۴۷ کشور بروزرسانی شده‌اند که در مجموع تعداد ۲۲۹۰ دانشگاه اعتبار سنجی شده است که از آن تعداد ۴۴۶ دانشگاه در گروه الف (ممتاز)، ۸۳۳ دانشگاه در گروه ب (خوب) و ۱۰۱۱ دانشگاه در گروه ج (متوسط) در پایگاه اطلاع‌رسانی این اداره کل بارگذاری شده است.

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های خارج از کشور از تاریخ اول تیر ۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۰۶/۲۲ صرفا در دانشگاه‌های گروه الف (ممتاز) و گروه ب (خوب) قابل مشاهده در پایگاه اطلاع‌رسانی این اداره کل، می‌توانند ثبت‌نام رسمی کنند.

مدارک صادره از دانشگاه‌های گروه ج (متوسط) چنانچه پذیرش رسمی آن‌ها پس از تاریخ یاد شده باشد، صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آموزش و پژوهش