پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۲۳۹
|
کد خبر: ۸۴۸
دکتر مجتبی صدیقی،رئیس سازمان امور دانشجویان حمایت جدی و هدفمند از دانشجویان شاهد و ایثارگر را یکی از اهداف و سیاست‌های آموزش عالی در کشور توصیف کرد.
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ - ۲۶ تير ۱۳۹۷

به گزارش بسنا، دکتر صدیقی در گردهمایی مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد، به مهم‌ترین برنامه‌های وزارت علوم در حمایت از دانشجویان شاهد و ایثارگر اشاره کرد و اظهار داشت: هدایت تحصیلی این گروه از دانشجویان از همان بدو ورود یکی از این برنامه‌ها است که معتقد هستیم باید از همان روز اول ورود دانشجویان به دانشگاه، هدایت مناسبی از این افراد در برنامه دانشگاه صورت بگیرد.

وی افزود: حضور به حق این دانشجویان در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی باید هدفمند شود و ما باید بتوانیم محصول‌های مناسبی از این دانشجویان را تحویل جامعه دهیم و در همین راستا همواره همه تلاش ما این است که حمایت‌ها از دانشجویان شاهد و ایثارگر به شکل هدفمند صورت گیرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه گفت: تلاش برای توانمندسازی، نظارت و رصد وضعیت تحصیلی دانشجویان برنامه‌ای است که طی سال‌های اخیر در وزارت علوم از دانشجویان شاهد و ایثارگر انجام می‌شود به طوری که طی دو سال اخیر از مسئولان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها درخواست کردیم که گزارشی از وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر را ارائه دهند.

دکتر صدیقی در ادامه گفت: حمایت از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر نیز یکی دیگر از برنامه‌های وزارت علوم است که اجرای آن موجب تقویت دانشجویان می‌شود و معتقد هستم این نوع برنامه‌ها باید ادامه پیدا کنند.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان شاهد و ایثارگر در دوره تحصیلات تکمیلی نیز گفت: در حال حاضر به سمت افزایش کمیت این دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌رویم، چرا که معتقد هستیم دانشجویان شاهد و ایثارگر در دوره‌های کوتاه کارشناسی ممکن است به آن اهداف لازم دست نیابند، بنابراین لازم است توجه ویژه‌ای برای ورود این دانشجویان در مقاطع بالاتر صورت گیرد.

وی تصریح کرد: تلاش ما در سازمان امور دانشجویان وزارت علوم این است که این دانشجویان در مراحل پایانی اگر با مشکلی مواجه شدند، بتوانند از تسهیلات آموزش عالی استفاده کنند یعنی باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که آن‌ها در طول تحصیل بتوانند امکان رشد و موفقیت را داشته باشند.

رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر ضرورت حمایت از دانشجویان شاهد و ایثارگر در دوره های روزانه گفت: تمایل دانشجویان شاهد و ایثارگر برای ورود به دوره‌های شبانه و غیر دولتی به دلیل رایگان بودن تحصیل در این دوره‌ها طی سال‌های اخیر بیشتر شده و باید حمایت‌های لازم از این دانشجویان در دوره‌های روزانه نیز وجود داشته باشد تا بتوانیم از حضور این دانشجویان در بهترین دانشگاه‌های کشور بهره‌مند شویم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دانشجو