پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۷۳۴
|
کد خبر: ۹۸۲
توسط سازمان امور دانشجویان وزارت علوم؛

شیوه‌نامه حمایت از طرح های کارآفرینی دانشجویی ابلاغ شد

شیوه نامه اجرایی حمایت از طرح‌های کارآفرینی و کسب و کار فناورانه دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از سوی سازمان امور دانشجویان ابلاغ شد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

به گزارش بسنا، شیوه نامه اجرایی حمایت از طرح‌های کارآفرینی و کسب و کار فناورانه دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به منظور حمایت از دانشجویان کارآفرین، ایده و طرح های دانشجویی، تجاری سازی ایده ها، توسعه کارآفرینی و تقویت مراکز رشد و نوآوری تدوین شده است.

در این شیوه نامه که به تصویب هیات امنای صندوق رفاه دانشجویی رسیده، نحوه حمایت از طرح‌های فناوری، کارآفرینی و یا دانشجویان کارآفرین در قالب اعطای تسهیلات و امتیازات ویژه مشخص و تعریف شده است.

بر اساس ماده ۲ این شیوه نامه، طرح‌های دانشجویی باید به تایید معاونت آموزشی یا پژوهشی دانشگاه محل تحصیل دانشجو رسیده و اجرایی بودن طرح توسط مرکز رشد آن دانشگاه تایید شده باشد.

همچنین دانشجویان کارآفرینی می توانند از حمایت مالی و تسهیلات این شیوه نامه برخوردار شوند که در حال تحصیل در یکی از دانشگاه ها یا موسسه های آموزش عالی دولتی باشد.

اعطای تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال با کارمزد ۴ درصد به هر طرح واجد شرایط از جمله امتیازاتی است که در این شیوه نامه پیش‌بینی شده است.

سقف تسهیلات قابل پرداخت به هر دانشجو نیز حداکثر صد میلیون ریال خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
علم و فناوری