پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

دیپلماسی اقتصاد کرونامحور شود

دیپلماسی اقتصاد کرونامحور شود

عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه بوعلی سینا گفت: وظیفه دولت از جنبه دیپلماسی اقتصادی، روابط بین‌الملل و تجارت خارجی باید راهبرد کرونا محور باشد؛ بدین معنی که در بُعد اقتصادی رویکرد دولت فرصت‌یابی برای صادرات کالاهایی باشد که مناسب شرایط کرونایی است و علاوه برآن، افزایش تولید کالاها و تقویت خدمات پُرمصرف در شرایط کرونایی به منظور صادرات به بازارهای شناسایی شده، بعد از تامین نیازهای داخلی مورد توجه قرار گیرد.
چرا نباید ماسک N۹۵ زد؟

چرا نباید ماسک N۹۵ زد؟

معاون کل وزارت بهداشت، گفت: استفاده از ماسک تا ۸۵ درصد از انتقال ویروس کرونا جلوگیری می‌کند، اما زدن ماسک n۹۵ توصیه نمی‌شود.
فریب پیامک کلاهبرداری به اسم

فریب پیامک کلاهبرداری به اسم "همتا" را نخورید

اگر با پیامکی به اسم سامانه همتا مواجه شدید که برای جلوگیری از قطع شدن گوشی از شما درخواست پول کرد، لازم است بدانید سایت رسمی سامانه همتا hamta.ntsw.ir است و این سامانه هم برای انجام فرآیندهای خود وجهی دریافت نمی‌کند.
ارتباط موفقیت تحصیلی و تغذیه

ارتباط موفقیت تحصیلی و تغذیه

آخرین تحقیقات انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور نشان می‌دهد، موفقیت تحصیلی کودکان و نوجوانان با تغذیه و شاخص‌های تغذیه‌ای همچون قد و وزن مرتبط است. سوء تغذیه، گرسنگی و کمبودهای تغذیه‌ای، از جمله کمبود ریز مغذی‌ها و الگوی غذایی ناسالم با موفقیت کمتر تحصیلی و بالعکس رژیم سالم و وضعیت تغذیه‌ای مطلوب با موفقیت بیشتر همراه بوده است.
پرهیز از کاهش وزن در قرنطینه/ مصرف زیاد مواد حاوی کربوهیدرات و چربی در شرایط کرونایی خطرآفرین است/ انجام ۴۵ دقیقه تحرکات ورزشی در روز برای سلامت افراد مفید خواهد بود

پرهیز از کاهش وزن در قرنطینه/ مصرف زیاد مواد حاوی کربوهیدرات و چربی در شرایط کرونایی خطرآفرین است/ انجام ۴۵ دقیقه تحرکات ورزشی در روز برای سلامت افراد مفید خواهد بود

عضو هیأت علمی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه بوعلی‌سینا تأکید کرد: ضروری است افراد عادی از کاهش وزن در شرایط قرنطینه پرهیز نمایند چرا که منجر به ضعف و کاهش ایمنی بدن شده و می‌تواند عواقبی را در پی داشته باشد.
ورود جریانات حزبی به دانشگاه موجب چند دستگی در محیط علمی می‌شود

ورود جریانات حزبی به دانشگاه موجب چند دستگی در محیط علمی می‌شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به یکی از بیانات مقام معظم رهبری که دانشگاه باید سیاسی باشد، نه حزبی. در تبیین این بیانات گفت: سیاسی‌بودن به‌معنای مسئولیت‌پذیری است و از حزب‌گرایی در دانشگاه باید پرهیز کرد. در واقع ورود جریانات حزبی و گرایشات سیاسی به دانشگاه موجب شکل گیری اختلافات نهادینه و چند دستگی در محیط علمی می شود که سم خطرناک و مهلکی است و دانشگاه نیازمند آرامش برای تدبیر علمی و تخصصی امور کشور است.
روز جهانی موزه و میراث فرهنگی

روز جهانی موزه و میراث فرهنگی

كمیته بین‌المللی موزه‌ها ایكوم (ICOM) در دوازدهمین مجمع عمومی خود، در سال ۱۹۷۷ میلادی که در مسكو برپا کرده و روز ۱۸ مه مصادف با ۲۹ اردیبهشت را در تقویم جهانی به‌عنوان روز جهانی موزه و میراث فرهنگی اعلام کرد تا در همه کشورهای عضو، مراسم و آیین‌هایی در بزرگداشت این کانون‌های تاریخ و فرهنگ ملل برگزار و اهمیت موزه‌ها به‌عنوان یکی از موثرترین الزامات توسعه پایدار برای همه مردم از هر قوم و نژادی تبیین شود.

اساتید از تاریخ ۳۱ خرداد تا ۱۲ تیر در محل دفتر کار خود حضور خواهند داشت/ امتحانات پایان‌ترم از ۱۴ تا ۲۹ تیر به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود/ مهلت ثبت نمرات دروس بدون پروژه کارشناسی تا ۱۰ مرداد و دروس پروژه‌دار کارشناسی و دروس تحصیلات تکمیلی تا ۷ شهریور خواهد بود/ دروس عملی که امکان تدریس مجازی آن‌ها وجود دارد باید تا ۱۲ تیر تکمیل شده و تا ۱۰ مرداد نمرات آنها ثبت شوند

سقف معرفی به استاد در ترم ۹۸۲، تعداد ۳درس و حداکثر ۹واحد است/ احتمال برگزاری امتحانات پایان‌ترم از ۱۲تیرماه به بعد و به تقسیم دانشکده‌ها/ اولویت سلامت دانشگاهیان است؛ دانشجویان نگرانی بیش از حد نداشته باشند/ دانشجو می‌تواند به صورت مازاد از حذف پزشکی استفاده کند/ احتمال برگزاری آزمون‌های جامع در شهریورماه/ برگزاری جلسات رفع اشکال برای همه دروس نبوده و اختیاری است