پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا- بسنا

تعداد بازدید: ۱۱۵۴
|
کد خبر: ۱۷۸۴
دکتر غلامحسین مجذوبی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا و دبیر ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان همدان، گفت: مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشگاه بوعلی سینا دوشنبه 26 آذر و تجلیل از پژوهشگران استان پنجشنبه 29 آذر خواهد بود.
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - ۲۴ آذر ۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار بسنا، دکتر غلامحسین مجذوبی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا در نشست خبری ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان همدان در ابتدا در خصوص کمیته های تعریف شده در این ستاد، به کمیته انتخاب پژوهشگران برتر استانی با مدیریت دانشگاه بوعلی سینا، کمیته انتخاب پژوهشگران برتر دستگاه های اجرایی با مدیریت سازمان مدیریت و برنامه ریزی که مربوط به مرکز آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی است، کمیته اجرایی که وظیفه برگزاری مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان را دارد، کمیته انتخاب فناوران برتر پارک علم و فناوری، کمیته برگزاری نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فناوری، کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان است و کمیته دانش آموزی که اداره کل اموزش و پروش استان است، اشاره کرد.

وی تصریح کرد:کمیته انتخاب فناوران برتر استان با محوریت پارک علم و فناوری 10نفر از فناوران برتر استان را انتخاب و معرفی کرده و وظیفه برگزاری نمایشگاه های استان به مناسبت هفته پژوهش و فناوری را برعهده دارند، که این نمایشگاه از روز سه شنبه در سالن همایش های علوم پزشکی به مدت 2 روز آغاز به کار خواهد کرد.

دکتر مجذوبی بیان کرد: کمیته اجرایی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی، مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر در روز پنجشنبه 29 آذر ماه از ساعت 9:30 تا 12 در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی برگزار خواهد کرد.

وی افزود: کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی که برگزاری این جلسه هم از وظایف این کمیته است و کمیته دانش آموزی با محوریت اداره کل آموزش و پروش استان همدان که وظیفه تجلیل از دانش آموزان برتر را برعهده دارد، طی مراسم جداگانه برگزار خواهد شد.

مجذوبی گفت: روز دوشنبه 26 آذر، از ساعت 18، در مراسمی با حضور مسؤولین و اعضای هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا، از پژوهشگران برتر این دانشگاه در سالن همایش های سرو دانشکده کشاورزی تجلیل می شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا گفت: امسال تغییراتی در نحوه انتخاب پژوهشگران داده شده، درسال های قبل به هر دانشگاه سهمیه ای داده می شد و70 نفر را به عنوان پژوهشگر انتخاب می شدند، اما امسال این تعداد کاهش پیدا کرده و به 40 نفر رسیده است.

وی افزود: نظام سهمیه بندی به دلیل ناعادلانه بودن لغو شده است؛ امسال پژوهش ها به 6 رشته مهندسی، کشاورزی، پزشکی، هنر و معماری، ادبیات و علوم انسانی و فنی تقسیم شده و در این شاخه ها پژوهشگر نمونه انتخاب می شود.

دکتر مجذوبی خاطر نشان کرد: مجموعا 40 نفر انتخاب شده اند، که 25 نفر از دانشگاه ها، 10 نفر از فناوران برتر و 5 نفر از دستگاه های اجرایی هستند؛ امسال افرادی با امتیاز پژوهشی بالاتر انتخاب شده است.

وی افزود: از گروه هنر و معماری 1 نفر، از گروه کشاورزی 5 نفر، فنی و مهندسی 5 نفر، علوم پزشکی 3 نفر، علوم پایه 5 نفر و گروه علوم انسانی 6 نفر انتخاب شده که از دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ملایر، دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه صنعتی انتخاب هستند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا یادآور شد: از بین 28 دستگاه اجرایی 60 پرونده برای انتخاب پژوهشگران برتر اجرایی حاصل شد که 2نفر از دانشگاه علوم پزشکی، 1 نفر دانشگاه بوعلی سینا، 1 نفر دانشگاه فرهنگیان و 1نفر از دانشکده دامپزشکی انتخاب شده است.

وی در پایان گفت: از فناوران برتر استان، گروه های تخصصی پزشکی، شیمی، کشاورزی، برق و الکترونیک، فناوری و اطلاعات، صنایع غذایی، عمران و مکانیک 10نفر انتخاب شده است.

خبرنگار: اسماعیلی

عکس: امینی


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه نخست